Mathea Enger med årets mål i målfest
Det var ett heltent Byåsen Håndball Elite som kom på parketten Lørdag ettermiddag i Husebyhallen. Det kokte på benken og ute på banen. Påtroppende trener Thoams Engenskulle ikke få noe gratis i møte med sitt nye arbeidsgiver. Det var ikke stille ett sekund og det ga resultat ute på banen. Marta Tomac som har kommet inn satt konstant og styrte forsvaret fra benken med klare beskjeder om å stå samlet og kompakt. Dette ga Follo lite rom og med ett godt forsvar kom også målene i andre enden av banen. Janne Eklo satt standarden fremover på banen med ett godt samspill med strekspiller Live Sønstebø. Det ble noen lekre samspill i løpet av kampen.


Dette ble en kamp der Byåsen Håndball Elite styrte alle faser av spillet i fra start til mål. I andre omgang kom også flere av de yngre ut på banen og fikk verdifull kamperfaring. Dina Salih, Johanna Dahl Haugan, Ine fremo og Malin Dahl fikk alle vist at de har noe å gjøre på denne arena. Mathea Enger var den av de yngste som virkelig satt standarden gjennom hele kampen. Det er en iboende vilje og ett enorm lyst til å skape som kom helt til sin rett når hun etterhvert også kom mer sentralt i banespillet. Det ble noen gjennombrudd og en underarm som bare blåste inn i mål. Kampens vakreste angrep ble komponert med Ine Fremo, Marte Nordnes og Mathea Enger som som satt ett grunnspill der Follo tilslutt bare sprakk i midten og Mathea kom susende gjennom og satte spikeren i kista. Det ble ett slags signatur på en kamp med 40 mål fra hjemmelaget.





Byåsen Håndball Elite har en klar strategi på det å utvikle spillere i egen klubb . I dag fikk publikum se noe av det som kommer med Mathea Enger i spissen vil det de neste årene komme flere som tar steget opp på øverste nivå. I en god miks med mer erfarne spillere.

Nå venter Haslum allerede på Onsdag. Anbefaler alle som var på kamp i dag å ta med seg en venn eller to for å fylle Kolstad Arena. kampstart kl. 18 00.
